Hekim Yapı Ankara Yetkili Bayii

GEDİKOĞLU YAPI MALZEMELERİ’nin pazarlama ve satış portföyündeki Fibercement HEKİMBOARD ürünleri genel olarak dört gruba ayrılmıştır. Yapıların iç ve dış cephe kaplama larında kullanılmakta olan kaplama lara yönelik yeni çözüm arayışları  insanoğlunu farklı tercihlere yönelterek  bu konuda çok çeşitli ürünler geliştirilmiştir. Hekimboard Fibercement Türksıdıng cephe kaplama ürünleri bu alanda çok değişik amaçlarla yaygın olarak kullanılabilen Fibercement yapı cephe,Fibercement  döşeme veFibercement  bölme duvar kaplama levhalarındandır. Asbest kullanımının tüm dünyada yasaklanması neticesinde , üretici birçok firma yeni ürünler araştırarak çimentosilis ve elyaf karışımından oluşan fibercement hekimboard ürünleri geliştirilmişlerdir. GEDİKOĞLU YAPI MALZEMELERİ olarak müşterilirimize sunduğumuzhekimboard Fibercement ürünleri genel olarak dört gruba ayrılmaktadır. Birinci grup geniş levhalar (Fibercement hekimboard), diğer grup genellikle ahşap desenli olarak üretilen sidingler (Fibercement siding, hekimboard, türksiding), üçüncü grup, üzeri muhtelif renk .  

hekimboard_48
005712

Dördüncü grup ürünler ise, hekimboard fibercement ürünlerinden, taş desenli ürünlerdir. Hekim Yapı’nın müşterilerine 2009 yılında sunduğu taş desenli fibercement , taş desenli hekimboard ürünleri; pürüzlü taş desenli, kayrak taş desenli, tuğla örgü taş desenli gibi ürünlerle çeşitlendirilmiştir. Fibercement hekimboard ürünlerinin bu taş desenli çeşileri her geçen gün daha yoğun talep görmekte ve yaygınlaşmaktadır. Fibercement hekimboard taş desenli ürünlerinin uygulama öncesi tasarımlarda, gerçek doku ve desenlerini görmek isteyen tasarımcılar Gedikoğlu Yapı Malzemeleri Ltd. den  bu fibercement hekimboard taş desenli ürün örneklerini rahatlıkla temin edebilmektedirler.

Fibercement hekimboard ve dış cephe yapı kaplama fiber takviyeli beton levhaları, yapıların iç ve dış cephesinde yapı kaplama yapı giydirme malzemesi olarak güvenle kullanılabilmektedir.İç ve dış cephe duvarlara kaplama levhası ve panel i olarak, tavan kaplamalarında ve ara kat döşemelerinde, yükseltilmiş döşemelerde, ara bölmelerde, çatı kaplama malzemesi altında destek levhası olarak, Fibercement ıslak alanlarda seramik ve fayans altı malzeme si olarak kullanılabilmektedir. Fibercement Hekimboard yapı cephe kaplama sistemlerinin kaplama levha ürünleri 6 mm-20 mm kalınlıktadır. Hem düz hem de ahşap desenli yüzeye sahip olan fibercement levhalar, yurt içinde ve yurt dışında cephe kaplama malzemesi olarak kullanıcılar tarafından çok fazla aranan ürün haline gelmiştir.

hek_uyg2hek_uyg_3

     Siding, esas itibariyle çeşitli malzemelerden (vinil siding, ahşap siding, fibercement hekimboard siding, turksiding, ahşap yonga levha siding, yalıpan) üretilmiş şerit plakaların birbirilerinin üzerine bindirmeli olarak monte edilmesi ile oluşturulan yapıların dış cephe kaplama şekline verilen ortak isimdir. Ülkemizde daha çok eski yalılarda uygulanmış olmasından ötürü Yalı Baskı sistemi olarak ifade edilmektedir. Siding malzemeleri arasında vinil, ahşap, çimentolu ahşap yonga levha ve Fibercement hekimboard en yaygın olanlarıdır. Günümüzde Avrupa kıtasında , Amerika, Kanada, Avustralya ve Japonya gibi gelişmiş ülkelerde ve  en yaygın olarak Fibercement hekimboard turksiding ürünler kullanılmaktadır. Fibercement  hekimboard dış ve iç cephe kaplama ürünleri alevden, yağmurdan, kardan ve sudan etkilenmez, yanmaz ve erimez. Yangına maruz kaldığına zararlı ve zehirli bir gaz çıkışına neden olmaz. 

Hekimboard Fibercement Board ve Fibercement Siding aynı ürünlerin aynı üretim prosesinde karışımıyla elde edilmektedirler. Bu yüzden her iki malzeme de ayni fiziksel ve kimyasal özelliklere sahiptir.Sudan kesinlikle etkilenmez. Suda şişme değeri 0,5 mm/m’ den azdır. Çimento ve silis kumu karışımından üretildiği için ömürleri teorik olarak sonsuz kabu edilmektedirler. Pek çok kimyasallara karşı dayanıklıdır.

Fibercement, hekimboard ürünlerinin Isı uzama katsayısı betona oranla daha düşüktür.Ahşap desenli fibercement levhalar ,ahşabın sıcak görüntüsüne sahip olduğundan ahşap görünümü istenen tüm yerlerde cephe kaplama levhası olarak rahatlıkla kullanılabilir. Kesinlikle çürüme yapmadığından rutubetli ortamlarda güvenle kullanılabilir. Fibercement, Hekimboard  boyanabilme özelliği sebebiyle arzu edilen renklerde boyanarak farklı estetik görünümler tekrar tekrar boyanarak tekrar tekrar kazandırılabilir. Hekimboard  Özel bir bakım veya koruma gerektirmez. Fibercement, hekimboard  Uygulaması son derece kolaydır. Hekimboard uygun aletlerle kolayca işlenebildiği gibi, iyi bir ses ve ısı izolasyon sağlama özelliklerine de sahip cephe kaplama levhasıdır. Fibercement hekimboard levha  nefes alan bir malzeme olması sebebiyle, binanın  da nefes almasını sağlamaktadır. Hekimboard fibercement yapı cephe kaplama levha bütünüyle doğal bir malzeme olup, sağlığa zararlı maddeler içermemektedir., ısıya maruz kaldığında kesinlikle sağlığa zararlı bir gaz çıkarmamektadır, çevreye ve insana zararlı hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Fibercement hekimboard cephe giydirme levha, ahşap malzeme lere  zararlı olan hiçbir haşereden etkilenmemesinin yanı sıra bünyesinde haşere de barındırmamaktadır. Hekimboard fibercement yapı giydirme kaplama levha deniz suyundan etkilenmemesi nedeniyle özellikle kıyı kesimlerindeki yapı ların dış ve iç cephe lerinde güvenle kullanılmaktaır. Fibercement  hekimboard yapı cephe kaplama giydirme  levha mukavemet değerinin yüksekliği nedeniyle çarpma ve darbelere karşı dayanıklıdır.Hekimboard fibrecement cephe giydirme sistemleri levhası hafif olması nedeniyle taşınması ve uygulaması son derece kolaydır. Hekimboard, fibercement cephe giydirme sistemleri kaplama levhası kokusuzdur, sağlığa zararlı gazlar üretmemektedir.

fibercementkar2

Hekimboard Fibercementlam yapı kaplama levhalar iki tür kaplama malzemesi ile kaplanmaktadır. Bunlardan biri polipropilen folyo diğeri ise kağıt folyodur. Yapısal özellikleri itibariyle PVC folyoya benzemekte olan polipropilen folyoların PVC folyodan ayıran en önemli özelliği yandığında sağlığa zararlı gaz çıkarmamasıdır. Bu özelliğinden ötürü tüm dünyada PVC’ ye oranla daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Duroplast reçinelerle kaplanmış kaplama malzemesidir. Islak hacimlerde kullanılan ideal bir kaplama malzemesidir. Çizilmeye karşı dayanıklı olup silinerek kolayca temizlenebilir. Alt yapı malzemesi olarak düz Fibercement board levha lar kullanılmaktadır.Emprenye edilmiş kağıt folyo kaplama malzeme sinin esası duroplast reçinelerle emprenye edilerek dayanıklı hale getirilmiş kağıt folyodur. Alt yapı malzemesi olarak yine düz fibercement board levhalar kullanılmaktadır.

Anılan özelliklerinin yanı sıra, fibercement hekimboard türksidiıng yapı cephe kaplama levha ürünleri, talebi her geçen gün daha da artan hafta sonu evleri, kır evleri, dağ evleri, bungalov evler, tatil köyleri, bağ evi gibi zevke, doğal güzelliğe, doğaya dost; prefabrik prefabrike çelik yapılarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizdeki deprem riskleri nedeniyle depreme dayanıklı çelik yapı ların ve hafif yapı ların üretimi ve arzı her geçen gün daha da artmaktadır. Hafif çelik yapı ların hemen tüm detaylarında yaygın olarak kullanılan hekimboard fibercement fibrecement ürünlerin varlığı ve işlevine oranla ekonomikliği prefabrike hafif yapı lara olan talebi de artırmaktadır.

Hekim Panel Çatı Cephe Kaplama Panel Sistemleri

Yapıların çatı ve cephe kaplama ürünü olarak kullanılan ve ticari piyasalarda sandeviç panel olarak isimlendirilen HEKİM panel ler, üretimlerinde kullanılan ürünlerin ısı yalıtımı, dayanıklılık, estetik ve uzun ömürlülük gibi en iyi özelliklerini alarak oluşan, hafif ama dayanıklı yapı kaplama (çatı – cephe) malzemeleridir. Yapı tasarlamak karmaşık bir iştir. Isı yalıtımı, ses yalıtımı, su yalıtımı, hava geçirimsizliği, hijyen, terleme, güvenlik, estetik, v.b. göz önüne alınmalıdır. Hekim Panel markalı, Sandviç paneller bu ihtiyaçların hepsine cevap verebilmektedir. Hakim panel ürünleri fabrikasyon bir kaplama malzemesi olarak değerlendirilir.. İç yüzeyi ve dış yüzeyi boyalı olup; ısı yalıtımı ile su geçirimsizliğe hazır bir kaplama sistem ürünü olarak monte edilir.

Yapıların dış kaplama ihtiyacını, ısı ve su yalıtımlı olarak estetik bir şekilde çözebilen bu yapı çatı ve cephe kaplama ürünü hekim panellerin, fabrikalar, tüm sanayi yapıları, soğuk hava depoları; askeri yapılar, sosyal yapılar, prefabrik yapılar, zirai yapılar, spor tesisleri, yüzme havuzları, şantiye binaları, silolar, hipermarketler, alışveriş merkezleri, hal binaları ve konutlar gibi geniş yelpaze de kullanım alanı vardır.

Hekim Panel Taşyünü Çatı – Cephe Kaplama Panelleri

Taşyünü dolgu malzemesi kullanılarak üretilen çatı ve cephe kaplama malzemesi olan taşyünü sandeviç HEKİM panelin faydalarını şu şekilde ifade edebiliriz:

Hekim Panel İçerdiği taş yünü dolgu malzemesi yapılarda yangına yüksek dayanım sağlar.
Hekim panel Sandwich sistem olmasından dolayı montajı hızlı ve pratiktir.
Hekim panel ısı iletkenlik katsayısının küçük olması nedeniyle yapılarda enerji tasarrufu sağlar.
Hekim panel yüksek ses sönümleme özelliği sayesinde ses yalıtımı sağlar.
Hekim panel yüksek ısı farkında , taş yününün lifli ve boşluklu yapısı metal genleşmeleri absorbe eder.
Hekim taşyününün doğal yapısı nedeni ile, çevre dostu bir ürünyapı cephe kaplama ve çatı kaplama ürünüdür.

Hekim Panel Taşyünü Kullanım Yerleri

Yangın güvenliği gerektiren endüstriyel tesisler, kimyasal madde depoları, akaryakıt istasyonları, askeri yapılar, hangarlar, spor tesisleri, otoparklar, hava alanları, alışveriş merkezleri, yük ve yolcu gemileri

Hekim Panel Çatı Cephe Kaplama Panel Özellikleri

HEKİM PANEL Çevre dostudur. hekim panel Yalıtım özelliği sayesinde karbondioksit salınımını azaltır, hava kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunur.
HEKİM PANEL Kesintisiz üretim hattı teknolojisiyle, istenilen boy ve kalınlıkta üretilir.
HEKİM PANEL, ısı yalıtım ve çatı cephe yapı kapklama ürünleri kırılmaz, çatlamaz, deforme olmaz, pas tutmaz, yıllar boyu güvenle kullanılır.
HEKİM PANEL çatı kaplama, cephe kaplma panelleri, klasik malzemelere göre oldukça hafiftir. Kolay  taşınır ve monte edilebilir ve sökülebilir.
HEKİM PANEL, rutubetsiz ve sağlıklı ortamlar yaratır, gıda şartnamelerine uygundur.
HEKİM PANEL dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemesinden birisi olan Ekspande Polistren (EPS) veya taş yünü dolguludur.
HEKİM PANEL E (B1) sınıfı alev yürütmez EPS ‘den üretilir.
HEKİM PANEL üretiminde CFC kullanılmadığından yangın anında zehirli gaz çıkarmaz.
HEKİM PANEL istenirse metal yüzeyleri film ile kaplı olarak üretilebilir.