|Jotun Boya | Fibercement-||Fibercement Hafif Macun |Yalıtım Malzemeleri | Su Jeti |

ATLAMA_KULES

HEKİMBOARD FİBERCEMENT CEPHE KAPLAMA : hekimboard fibercement ahşap desenli dış cephe ve iç cephe kaplama levhası - kaplama paneli /hekimboard fibercement doğal taş desenli dış cephe ve iç cephe kaplama levhası-kaplama paneli

Fibercement Nedir? Hekimboard Nedir?


GEDİKOĞLU YAPI MALZEMELERİ nin pazarlama ve satış portföyündeki Fibercement HEKİMBOARD


ürünleri genel olarak dört gruba ayrılmıştır. Yapıların iç ve dış cephe kaplama larında kullanılmakta olan kaplama lara yönelik yeni çözüm arayışları  insanoğlunu farklı tercihlere yönelterek  bu konuda çok çeşitli ürünler


geliştirilmiştir. Hekimboard Fibercement Türksıdıng cephe kaplama ürünleri bu alanda çok değişik amaçlarla yaygın olarak kullanılabilen Fibercement yapı cephe,Fibercement  döşeme veFibercement  bölme duvar kaplama levhalarındandır. Asbest kullanımının tüm dünyada yasaklanması neticesinde , üretici birçok firma yeni ürünler araştırarak çimento, silis ve elyaf karışımından oluşan fibercement hekimboard ürünleri geliştirilmişlerdir. GEDİKOĞLU YAPI MALZEMELERİ olarak müşterilirimize sunduğumuz hekimboard Fibercement ürünleri genel olarak dört gruba ayrılmaktadır. Birinci grup  geniş levhalar

(Fibercement hekimboard),diğer grup genellikle ahşap desen li olarak üretilen siding ler (Fibercement siding hekimboard türksiding), üçüncü grup, üzeri muhtelif renk .  

hekimboard_48          005712

Dördüncü grup ürünler ise, hekimboard fibercement ürünlerinden, taş desen li ürünlerdir. Hekim yapı nın müşterilerine 2009 yılında sunduğu taş desenli fibercement , taş desenli hekimboard ürünleri; pürüzlü taş desenli, kayrak taş desenli, tuğla örgü taş desenli gibi ürünlerle çeşitlendirilmiştir. Fibercement hekimboard ürünlerinin bu taş desenli çeşileri her geçen gün daha yoğun talep görmekte ve yaygınlaşmaktadır. Fibercement hekimboard taş desenli ürünlerinin uygulama öncesi tasarımlarda, gerçek doku ve desenlerini görmek isteyen tasarımcılar Gedikoğlu Yapı Malzemeleri Ltd. den  bu fibercement hekimboard taş desenli ürün örneklerini rahatlıkla temin edebilmektedirler.

Fibercement hekimboard iç ve dış cephe yapı kaplama fiber takviyeli beton levha ları, yapıların iç ve dış cephesinde yapı kaplama yapı giydirme malzemesi olarak güvenle kullanılabilmektedir.İç ve dış cephe duvarlara kaplama levhası ve panel i olarak, tavan kaplama larında ve ara kat döşeme lerinde, yükseltilmiş döşeme lerde, ara bölme lerde, çatı kaplama malzemesi altında destek levha sı olarak, Fibercement ıslak alanlarda seramik ve fayans altı malzeme si olarak kullanılabilmektedir. Fibercement hekimboard yapı cephe kaplama sisemlerinin kaplama levha ürünleri 6 mm-20 mm kalınlıktadır.Hem düz hem de ahşap desenli yüzeye sahip olan fibercement levha lar, yurt içinde ve yurt dışında cephe kaplama malzemesi olarak kullanıcılar tarafından çok fazla aranan ürün haline gelmiştir.

hek_uyg2 hekim_uyg  hek_uyg_3

     Siding, esas itibariyle çeşitli malzemelerden (vinil siding, ahşap siding, fibercement hekimboard siding, turksiding, ahşap yonga levha siding, yalıpan) üretilmiş şerit plakaların birbirilerinin üzerine bindirmeli olarak monte edilmesi ile oluşturulan yapıların dış cephe kaplama şekline verilen ortak isimdir. Ülkemizde daha çok eski yalılarda uygulanmış olmasından ötürü Yalı Baskı sistemi olarak ifade edilmektedir. Siding malzemeleri arasında vinil, ahşap, çimentolu ahşap yonga levha ve Fibercement hekimboard en yaygın olanlarıdır. Günümüzde Avrupa kıtasında , Amerika, Kanada, Avustralya ve Japonya gibi gelişmiş ülkelerde ve  en yaygın olarak Fibercement hekimboard turksiding ürünler kullanılmaktadır. Fibercement  hekimboard dış ve iç cephe kaplama ürünleri alevden, yağmurdan, kardan ve sudan etkilenmez, yanmaz ve erimez. Yangına maruz kaldığına zararlı ve zehirli bir gaz çıkışına neden olmaz. 

Hekimboard Fibercement Board ve Fibercement Siding aynı ürünlerin aynı üretim prosesinde karışımıyla elde edilmektedirler. Bu yüzden her iki malzeme de ayni fiziksel ve kimyasal özelliklere sahiptir.Sudan kesinlikle etkilenmez. Suda şişme değeri 0,5 mm/m’ den azdır. Çimento ve silis kumu karışımından üretildiği için ömürleri teorik olarak sonsuz kabu edilmektedirler. Pek çok kimyasallara karşı dayanıklıdır.

Fibercement, hekimboard ürünlerinin Isı uzama katsayısı betona oranla daha düşüktür.Ahşap desenli fibercement levha lar ,ahşabın sıcak görüntüsüne sahip olduğundan ahşap görünümü istenen tüm yerlerde cephe kaplama levhası olarak rahatlıkla kullanılabilir. Kesinlikle çürüme yapmadığından rutubetli ortamlarda güvenle kullanılabilir. Fibercement, Hekimboard  boyanabilme özelliği sebebiyle arzu edilen renklerde boyanarak farklı estetik görünümler tekrar tekrar boyanarak tekrar tekrar kazandırılabilir. Hekimboard  Özel bir bakım veya koruma gerektirmez. Fibercement, hekimboard  Uygulaması son derece kolaydır. Hekimboard Uygun aletlerle kolayca işlenebildiği gibi, iyi bir ses ve ısı izolasyon sağlama özelliklerine de sahip cephe kaplama levhasıdır. Fibercement hekimboard levha  nefes alan bir malzeme olması sebebiyle, binanın  da nefes almasını sağlamaktadır. Hekimboard fibercement yapı cephe kaplama levha bütünüyle doğal bir malzeme olup, sağlığa zararlı maddeler içermemektedir., ısıya maruz kaldığında kesinlikle sağlığa zararlı bir gaz çıkarmamektadır, çevreye ve insana zararlı hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Fibercement hekimboard cephe giydirme levha, ahşap malzeme lere  zararlı olan hiçbir haşereden etkilenmemesinin yanı sıra bünyesinde haşere de barındırmamaktadır. Hekimboard fibercement yapı giydirme kaplama levha deniz suyundan etkilenmemesi nedeniyle özellikle kıyı kesimlerindeki yapı ların dış ve iç cephe lerinde güvenle kullanılmaktaır. Fibercement  hekimboard yapı cephe kaplama giydirme  levha mukavemet değerinin yüksekliği nedeniyle çarpma ve darbelere karşı dayanıklıdır.Hekimboard fibrecement cephe giydirme sistemleri levhası hafif olması nedeniyle taşınması ve uygulaması son derece kolaydır. Hekimboard, fibercement cephe giydirme sistemleri kaplama levhası Kokusuzdur, sağlığa zararlı gazlar üretmemektedir.fibercementkar2Hekimboard Fibercementlam yapı kaplama levhalar iki tür kaplama malzemesi ile kaplanmaktadır. Bunlardan biri polipropilen folyo diğeri ise kağıt folyodur. Yapısal özellikleri itibariyle PVC folyoya benzemekte olan polipropilen folyoların PVC folyodan yaıran en önemli özelliği yandığında sağlığa zararlı gaz çıkarmamasıdır. Bu özelliğinden ötürü tüm dünyada PVC’ ye oranla daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Duroplast reçinelerle kaplanmış kaplama malzemesidir. Islak hacimlerde kullanılan ideal bir kaplama malzemesidir. Çizilmeye karşı dayanıklı olup silinerek kolayca temizlenebilir. Alt yapı malzemesi olarak düz Fibercement board levha lar kullanılmaktadır.Emprenye edilmiş kağıt folyo kaplama malzeme sinin esası duroplast reçinelerle emprenye edilerek dayanıklı hale getirilmiş kağıt folyodur. Alt yapı malzemesi olarak yine düz fibercement board levhalar kullanılmaktadır.

Anılan özelliklerinin yanı sıra, fibercement hekimboard turksıdıng yapı cephe kaplama levha ürünleri, talebi her geçen gün daha da artan hafta sonu evleri, kır evleri, dağ evleri, bungalov evler, tatil köyleri, bağ evi gibi zevke, doğal güzelliğe, doğaya dost; prefabrik prefabrike çelik yapılarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizdeki deprem riskleri nedeniyle depreme dayanıklı çelik yapı ların ve hafif yapı ların üretimi ve arzı her geçen gün daha da artmaktadır. Hafif çelik yapı ların hemen tüm detaylarında yaygın olarak kullanılan hekimboard fibercement fibrecement ürünlerin varlığı ve işlevine oranla ekonomikliği prefabrike hafif yapı lara olan talebi de artırmaktadır.

HEKİMBOARD/ FİBERCEMENT/ FİBRECEMENT ÜRÜNLERİN PİYASADA ANILAN TİCARİ İSİMLERİ : Fibercement Cephe Kaplama Levhası, Hekimboard Cephe Kaplama, Fibercement Kaplama, Taş Desenli Fibercement, Fibercement Hekimboard Dış Cephe Kaplama levhası, HEKİMBOARD fibercement Kat Silmesi, fibercemnt Söve, Fibercement Shingle, hekimboard Söve Kaplama, fibercement Denizlik, fibercemnt Dış Cephe levha sı, Fibercement Siding, Hekimboard fibercement Köşe Taş dönüş kaplama,  Fibercement Kaplama levha, Fibercement, HekimBoard, TurkSiding

HEKİMBOARD FİBERCEMENT FİBRECEMENT LEVHA LARIN YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ OLMASINDAN KAYNAKLANAN BAZI ÜSTÜNLÜKLERİ: 

Fibercement e; ateşle yaklaşılabilir. fibercement yanmaz levha dır, fibercement; darbeler dayanıklı lığının yanı sıra  soğuktan, sıcaktan, deniz suyundan etkilenmez, fibercement levha haşer barındırmaması nedeniyle ayrıca tercih edilir.

YAPI cephe kaplamalarında, yükseltilmiş döşemelerde, cephe giydirme sistemlerinde, bina içi dekorasyon tercihlerinde Çözümlerin ürünü;

hekimboard/ fibercement/ turksiding üzerine notlar:

 

Yapı teknolojilerinin gelişmesi ve kaliteli yapı taleplerinin tüm dünyada yaygınlaşması, yapım tekniklerindeki gelişmeler; sektörün ar-ge çalışmalarının  arttırılmasına ve yeni ürünler geliştirilmesine her alanda olduğu gibi, yapı cephe kaplama ve cephe giydirme sistemlerinde de gelişmelere, rasyonel ve estetik birçok profesyonel çözümlere olanak sağlamıştır.

 

Çeşitli estetik kaygılar, görselliği ön plana çıkaran mimari sanatın katkılarıyla tasatlanan yapılar, bitiş- yapı cephe kaplama cephe giydirme konusunda farklı ürünlerle istediği sonucu almaya çalışırken Fibercement hekimboard turksiding levha lar bu alanda da haklı bir ilgiyle karşılaşmışlardır.

 

Talep ve beklentilerin yaşamın her alanında olduğu gibi, yapı cephe kaplama levha larının seçiminde de farklılaşması olağan bir durumdur. Bu alanda yapı cephe kaplama görünümlerinde ahşap yapı cephe kaplama taleplerinde sedir ağacı desenli Fibercement hekimboard turksiding levha lar olağanüstü sonuçlar vermektedir. Ahşap sıcaklığının yapı cephe kaplama tercihinde Fibercement hekimboard turksiding levha lar mutlaka tercih edilebilecek bir üründür.

 

Yapı cephe dış kaplama görünümlerinde çok düzgün yüzeyler elde edilmek istendiğinde,  Fibercement hekimboard un düz yüzeyli olarak 6 – 8 – 10 – 12 – 14 – 16 – 18 ve 20 mm kalınlıklıklarında üretilmekte olan levhaları kullanılmaktadır. Fugalı düz levha uygulamaları da yapı cephe kaplama tercihleri arasında yeralmakta olup, fibercement hekimboard levhaların sıklıkla uygulama şekillerinden biride budur.

 

Diğer taraftan yapı cephe kaplama tercihlerinde, son yıllarda doğal taş görünümlü kaplama tercihlerinde yaygınlaşma ve talep artışı gündeme gelmiştir. Ülkemizde yapı cephe kaplama levha sı için taş desenli levha tercihinin ve talebinin karşılanabilmesi için hekimboard fibercement levha üreticisi tek firama olan hekim yapı bu alanda ciddi yatırımlar ve ar ge çalışmaları neticesinde doğal taş görünümlü levha üretimini gerçekleştirerek yapı cephe kaplama uygulamacılarının kullanımına sunmuştur.  Yapı cephe kaplama giydirme sistemlerinde dıi cephenin görünümünde doğal taşın gücünü, inandırıcılığını ve dayanıklılığını görmek isteyenlerin doğal tercihi hekimboard fibercement taş desenli levhalar boya olarak da Jotun boya olacağı pazarın talepleriyle ve tercihleriyle her geçen gün yaygınlaşmaktadır. 

 

Yapı teknolojilerinde yaygınlaşan prefabrike yapı lar, (çelik ev, çelik villa, çelik konut, prefabrik ev,  prefabrike ev,  prefabrik villa,  prefabrike villa, prefabrik konut, prefabrike konut, kırevi, bağevi, bungalov ev, ahşap ev, dağevi, tatil köyü, köy evi ) çelik yapı lar; kaplama, döşeme, çatı kaplama levhası, yükseltilmiş döşeme levhası, cephe kaplama levhası olarak gereken ürünlerin üretimini zorunlu kılmıştır.Ahşap Eskitme boyası olarak Betopan zemin kahve boyası set olarak bulunmaktadır.

 

Bu amaçlarla geliştirilen bir çok ürünün arasında, dünyada birkaç ülkede üretilen fibercement (fiber cement) / fibrecement (fibre cement) levhalar kullanım alanlarına göre kimi üstünlükleriyle ön plana çıkmışlardır. Ahşap desen Betopan zemin kahve ile boyanmasını öneririz

 

Ülkemizde hekimboard fibercement türksiding, taş desenli fibercement isimleriyle va marlkalarıyla anılan levhalar, hekim yapı tarafından en son teknoloji ile otoklavlı sistemle üretilmektedir. Yapı iç cephe kaplama, bölme duvar, yapı dış cephe kaplama, yapı yükseltilmiş döşemekaplama, yapı çelik çatı kaplama, prefabrike ıslak hacimler kaplaması yapılması işlerinde yaygınlaşan fibercement hekimboard levha lar kolaylıkla temin edilebilmekte olup, ülkemizin her yerine sevkiyat yapılabilmekte ve talep edilen her yere teknik destek verilebilmektedir.Ahşap desen Betopan zemin kahve ile boyanmasını öneririz

 

Fibercement hekimboard turksiding ürünlerinin tercih edilmesinde ve uygulanmasındaki kimi kolaylıklar ve avantajlar şunlardır;

·          Fibercement, hekimboard, turksiding levha ların kesilmesi kolaydır.

·          Fibercement, hekimboard, turksiding, levha lar özel testrelerle işlenerek fibercement söve, fibercement küpeşte, fibercement fugalı levha, fibercement harpuşta, fibercement lambri, fibercement kat silmesi gibi dekoratif bitiş ürünleri elde edilebilmektedir.

·          Fibercement hekimboard turksiding levha lara membran, likit membran, poliüretan mastik, çimento esaslı su yalıtım malzemeleri ile rahatlıkla su yalıtımı izolasyonu yapılabilmektedir.

·        Fibercement hekimboard turksiding levha lar üzerine fayans seramik yapıştırma harçları ile her türden seramik duvar ve seramik zemin kaplama ürünleri kolaylıkla yapıştırılabilmektedir. Bu avantajı hem yapı dış cephe  hem yapı iç cephe granit seramik kullanılan detaylarda tercih edilmesine sebep olmaktadır.

·      Fibercement hekimboard turksiding levha lar her tür boya ile rahatlıkla boyanabilmekte olması nedeniyle, görsel zenginlik isteyen yapı cephe iç ve dış uygulamalarında tercih edilegelmektedir.

·          Fibercement hekimboard turksiding levha lar  çelik profillere, özel bükümlü profllere ve ahşap profillere uygun montaj vidalarıyla kolaylıkla monte edilebilmektedir.

·          Fibercement hekimboard turksiding levha lar çevrecidir. Çevreye zararlı ürünler içermemesi nedeniyle, ekolojik yapı malzemesi olarak tariflenmesi mümkündür.

·          Fibercement hekimboard turksiding levha lar yanmaz, sudan etkilenmez.

·          Fibercement hekimboard turksiding levha lar ses ve ısı yalıtımına katkı sağlarlar.Eskitme boyası olarak Betopan zemin kahve boyası set olarak bulunmaktadır.

 

 Fibercement Hekimboard Yapı Cephe Kaplama /Yapı Cephe Giydirme/ Yapı Söve Kaplama üzerine notlar

Yapıların iç ve dış cephelerinde kullanılmakta olan yapı kaplama levha larına ilişkin farklı çözümler üretme arayışları yapı sektörü tasarımcılarını ve yapı malzemeleri üreticilerini ar –ge çalışmaları noktasındaki çaba ve girişimlerin artmasına neden olmuştur. Bu çalışmalar ve çabalar neticesinde çok farklı iç ve dış yapı cephe kaplama malzemeleri üretilmiştir. Fibercement hekimboard ürünler iç ve dış yapı cephe kaplamasında çok farklı detayların çözümünde kullanılmaktadırlar.  Fibercement hekimboard levhalar kullanım amaçları ve çeşitliliği itibariyle 5 gruba ayrılmaktadırlar. Bunlar ; (1) düz fibercement hekimboard levha, (2) sedir ağacı ahşap desenli fibercement hekimboard levha, (3) pvc lam kaplamalı fibercementlam hekimboard levha, (4) doğal taş desenli fibercement hekimboard levha ve (5) kayraktaşı desenli fibercement hekimboard levha lardır. Sedir ağacı fdesenli-ahşap desenli fibercement hekimboard levhaların şeritler hlinde kesilerek siding, yalı baskı uygulaması da yapılmakta olup, ürünün ülkemizdeki marka adı ve ticari adı fibercement turksiding dir.
Fibercement hekimboard yapı  iç/ dış cephe kaplama levha ları, tüm binaların iç ve dış cephe kaplamalarında oldukça güvenle kullanılmaktadırlar. Yapıların hem iç hem dış duvar cephe kaplama levhası ya da paneli olarak, yapıların tavanlarında, asma tavan lambri ya da düz kaplama ya da çelik yapıların, prefabrik yapıların ara katlarında döşeme kaplama levha sı olarak, prefabrike yapıların, çelik yapı ların ara bölme duvar imalatlarında ve çatı kaplamalarında kullanılmaktadırlar. Fibercement hekimboard levha lar ürünler 6mm - 20mm kalınlıklarda üretilmektedirler. Hem Düz desenli, hem ahşap desenli ve hem de taş desenli yüzeylerde üretilen fibercement hekimboard levha lar, yapı üreticileri ve yapı cephe kaplama uygulamacılarınca oldukça fazla tercih edilen çözüm ürünü ürünler haline gelmişlerdir. Ahşap desen Betopan zemin kahve ile boyanmasını öneririz  Eskitme boyası olarak Betopan zemin kahve boyası set olarak bulunmaktadır. Taş desen için Eskitme boyası bulunmaktadır.

 

HEKİMBOARD LEVHA ANKARA / FİBERCEMENT LEVHA ANKARA FİYATLARI (Fibercement Fiyatları?)

gedikoğlu yapı malzemeleri ankara da fibercement hekimboard levha fiyatları toptan satışlarda fabrikada kamyon üzeri,  Atisan Ostim depomuzdan ise palet bazında toptan fiyatından, levha taleplerinde ise perakende olarak fiyatlandırılmaktadır. Hekimboard fibercement taş desenli ve ahşap levhalar ile kompak düz levhalar istenilen ebatlarda siparişe göre deneyimli ve profesyonel hekimboard fibercement işlemede uzman personelimizce  hazırlanarak en uygun fiyatlarla kullanıcılara sunulmaktadır. Ahşap desen Betopan zemin kahve ile boyanmasını öneririz Fibercement Jotun boya Dış cephe yalıtım malzemeleri ve ısı ve ses yalıtım malzemeleri satışı yapılmakta olan Yenimahalle/Ankara mağazamızta tüm Jotun Boya , Fibercement, Hekimboard levhalar ve bu ürünlerin sarf malzemeleri, yan ürünleri ve montaj ankrajları bulunmaktadır. 

 
You are here:
                                                              İLETİŞİM ADRESİMİZ
  •  ATİSAN Sanayi Sitesi 1568. cadde (eski 31. Cad.) No:46
     Ostim/ANKARA