|Jotun Boya | Fibercement-||Fibercement Hafif Macun |Yalıtım Malzemeleri | Su Jeti |

Kale Kilit İSTONEWALL ESNEK TAŞ
İstonewall ; Esnek, Hafif, Doğal, İç ve dış cephe kaplama malzemesidir.
İSTONEWALL Ürün Özellikleri :
-      Derzsiz (derz sorunu yoktur),esnek 1.5 mm’ye  kadar ince taş
-      Hafiftir, ortalama ağırlık 1.5 / 2 kg/m2 dir

-      Kavisli,silindir,konik gibi zorlu yüzeylere çok rahatlıkla uygulanabilir.

-      Alev almaz

-      UV.Dayanımlıdır, zararlı ışınlardan etkilenmez

-      Yıkanabilir solma yapmaz

-      Suya dayanıklıdır

-      Hertürlü ; Ahşap,Beton,Alçı ,Boyalı,Plastik,Cam vb. yüzeylere ,insan sağlığına zarar vermeyen yapıştırma sülüsyonuyla mükemmel yapışma özelliği, statiği hiçbir şekilde etkilemez ve kullanıldığı cepheye ekstra bir yük bindirmez.

-      Vida,dübel,matkap vb.özel ekipmanlara ihtiyaç duymaksızın montaj kolaylığı

-      Soğuk ve Sıcak hava koşullarına dayanıklıdır.

-      Mükemmel Esnekliği sayesinde extra köşe dönüş elemanlarına ihtiyaç duyulmaz.

-      Kanserojen madde içermez,bakteri üretmez,insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.

-      Yapıya fazla yük getirmez.

-      Yıllarca hiçbir bakım gerektirmez.

-      Doğal taş ile yapılması çok zor olan alanlar ve özel tasarımlar istonewall ile kolaylıkla taş görünümüne bürünebilir.

-      Boya ve extra maliyetleri ortadan kaldırır.

-      İnşaat kirliliği (kum, çimento vb.) ortaya çıkmaz, çevreye zarar vermez.

-      Yapı ve inşaat izni gerektirmez.

İSTONEWALL KULLANMA VE UYGULAMA TALİMATI

• İSTONEWALL ın uygulanacağı cephenin pütürlü, bozuk satıh, kabarmış boyalı, kabarmış sıvalı olmamasına dikkat ediniz.Ürünün ince ve hafif transparan olduğundan dolayı uygulama öncesi alt zemin koyu renk ise kaliteli bir dış cephe boyası ile ince ve tek bir kat astarlayınız.

• İSTONEWALL size ham halde gelir , köşe ve kavisli yüzeylerde uygulama ,birleşim yerlerini kamufle etme avantajı sağlar. Yapıştırma işlemi sona erdiğinde son kat sülüsyonu rulo ile tatbik edilir ve tozuma sona erer.

• İSTONEWALL Bir plaka ürün ebatı 90 cm eninde, 300 cm boyundadır . Ebatlar + - % 1 değişiklik gösterebilir .Ek yerleri üst üste bindirileceğinden (5-7 cm) uygulama metrajı hesaplamasında bu detay unutulmamalı.

• Kullanılacak el gereçleri ve gereksinimler ; Eldiven ,falçata ve yedek bıçakları , metre , ürünü düzgün ebatta kesmek için mastar ,3 veya 4 nolu kestirme fırçası,tavan ve taban bitişlerini sıfır kesmek için en az 30-40 cm eninde geniş spatula,ürünün arkasını ve duvarı kazımak için(gerekli hallerde) kısa spatula, ürünün havasını almak için küçük sert rulo ve büyük rulo, çalışma ortamına sermek için naylon , silmek için nemli bez bulundurmak işinizi kolaylaştırır.

• İSTONEWALL iki koli gelir . Uzun olan karton kolide(1m*20cm*22cm) 90 cm eninde 300cm boyunda 5 adet üstüste rulo halde bir bobine sarılıdır. Küçük olan karton kolide bir plastik kova içinde iki adet naylon poşette büyük olanı 7 kg yapıştırıcı, küçük olanı 700 gr son kat sülüsyon dur. Yapıştırıcı kullanıma hazırdır. Sonkat sülüsyon kullanıma hazır değildir!

• Uzun olan karton koliden bobine sarılı ürünü çıkarın, dışına sarılı streci falçata yardımıyla ürüne zarar vermeden kesin, bobini yerde yuvarlayarak ürünü açın, tersini çevirerek (arkasını) tozunu süpürünüz kalıntı var ise spatula yardımı ile kazıyınız. Duvarınızı ölçüp kabaca ürünü ebatlayınız.Taban tavan eğimlerini absorbe edebilmeniz için fazlalık kesim paylarını verin , fazlalığı yerinde uygun spatula ile bastırarak falçata ile kesin .

• Küçük karton koli içindeki kovadan iki adet naylonda bulunan sülüsyonları çıkarınız. Çok olanı (7 kg) Yapıştırıcıdır, plastik kovaya dökünüz. Büyük rulo yardımıyla duvara ve ürünün arkasına sürünüz.Kestirme fırçasıyla dip köşelerede tatbik ediniz. Ürünü kaldırıp duvara yapıştırıp el yordamıyla içten dışa doru sıvazlayarak havasını alıp ardından ruloyla ürünün enine havasını alınız. Küçük sert ruloyla zor alanları kenarları bastırarak tekrar geçin.

• İkinci ürünüde yapıştırmaya hazırlayıp birinci ürünün enine 5-7 cm binecek kadar göz kararı üstüste bindiriniz. İkinci ürünün üste binen boyunu gelişigüzel girintili çıkıntılı el yordamıyla yırtınız. Birinci ürünü yırtığın paralelinden sıfırından falçata yardımıyla kesiniz, aradan kesik parçayı çıkartınız. Ürünlerin birleştiği yeri küçük sert rulo ile eziniz. Aradan çıkardığınız yada ufak bir ürün parçasıyla tozumanın vermiş olduğu avantajı kullanarak iki birleşim yerine sürtünüz ki tozuma kesik boşluklara dolgu yapsın .Uygulama esnasında oluşabilecek yırtılma ve zedelenmeleri aynı yöntemle onarabilirsiniz.

 • Küçük karton koli içindeki kovadan iki adet naylonda bulunan sülüsyonlardan az olanı (700 gr) Son Kat Sülüsyonudur. Konsantredir, Kullanıma hazır değildir. Birebir Yani 700 gr sülüsyonu bir kaba döküp 700 gr.da su ilave ederek karıştırıp kullanıma hazırlayınız.Yapıştırma ,hava alma ve ek yerleri kamufle etme işlemleri sona erdiğinde hazırlamış olduğunuz Son Kat Sülüsyonu ürünün üzerine temiz büyük bir rulo ile uygulayınız.

İSTONEWALL UYGULAMALARI

 Kale KilitKale Kilit Kale Kilit Kale Kilit

 
You are here:
                                                              İLETİŞİM ADRESİMİZ
  •  ATİSAN Sanayi Sitesi 1568. cadde (eski 31. Cad.) No:46
     Ostim/ANKARA